Noi suntem viitoruL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet - *Update*

In jos

Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet - *Update* Empty Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet - *Update*

Mesaj Scris de woken Dum Sept 23, 2012 11:51 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am facut acet tutorial pentru cei care au routere !
Eu am un D-Link DI-524

Deci sa incepem :

1. De ce nu apare serverul la internet ? Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet - *Update* 1089588870

Pai..... Routerele genereaza un IP INTERN ( 192.... ) se mai spune si IP FALS ! Dar in acelasi moment aveti si un IP EXTERN ( 89.... ) acesta fiind cel ADEVARAT ! Atunci cand faceti un server de cs , avand IP FLAS , Nu apare la internet si nici la favorite !

2. Se poate rezolva aceasta problema Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet - *Update* 1089588870? ? Cum ? Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet - *Update* 1089588870

DA ... aceasta problema se poate rezolva foarte usor !
Pai ... trebui facut PORT FORWATING ( = adica trebui deskise porturile pentru server , adica portul 27015 )


3.Cum fac PORT FORWATING ?


Prima data intram pe internet si ne vom conecta pe IP ROUTERULUI :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Urmatorul pas este sa accesam ADVANCED si intram la VIRTUAL SERVER !
Acum trebui sa completam campurile de mai jos !
Ele trebuie completate astfel :


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

LA Name ---> HLDS
LA Private IP ---> IP tau de la PC
LA Protocol Type ---> UDP
LA Private Port ---> 27015
LA Public Port ----> 27015
LA Schedule ----> Always

Si dupa ce ai facut trebuiele de mai sus apesi APPLY !
Acuma , am terminat oficial cu PORT FORWATING !


4. GATA ? Am terminat ? :-ss

NU Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet - *Update* 955647780 ! Nu am terminat inca ! Acuma trebui sa facem ca IP EXTERN ( 89..... ) sa fie vizibil !
Asa ca intram la ADVANCED si accesam DMZ ( = adica Demilitarized Zone , mai bine spus lasa un singur PC la LAN si da voie la celalalt sa fie VIZIBIL si ACCESIBIL pe internet )


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Apasam APPLY !

GATA am terminat cu setarile la ROUTER ! Acuma trebuie creat serverul de cs ---> [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si gata !

-=*UPDATE*=-

Findca am observat ca majoritatea aveti diferite modele de router la care doriti sa faceti port forwating , intrati pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , unde , mai jos , va alegeti modelul de router pe care il aveti , dupa care selectati tipul de server , de preferat , alegeti Half Life 2 Steam Serve , dupa care va fi afisat un mic tutorial in engleza care va va ajuta sa faceti port forwating !

Deoarece in tutorialul de instalare a serverului de cs , este inclus si Dproto 0.3.7 , nu mai este nevoie de alte PACHURI pentru protocol 47-48 !

Asa dar , putem spune

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

--> Acest tutorial este facut in INTREGIME de mine ! :>
--> Am folosit un model de router , poate ca voi aveti alt model , dar tot asa se face ( sau asemanator ) ! Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet - *Update* 364988687
--> Greselile imi apartin in totalitate ! :-"
--> Orice problema , neintelegere o puteti posta aici ! :)>-
woken
woken
FONDATOR
FONDATOR

Data de inscriere : 01/06/2012

Mesaje : 637

Varsta : 25


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum