Noi suntem viitoruL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bhop maps

In jos

Bhop maps Empty Bhop maps

Mesaj Scris de woken Sam Ian 05, 2013 3:03 am

Deci sa incepem , harta pe care vo arat este deja termina sub numele de deathrun_skills

Descriere : ca sa treceti peste apa trebuie sa sariti repede de pe acele platforme , pentru ca ele se vor lasa in jos,sidaca mapperul pune teleport jos va duce inapoi de unde ati venit :)

Eu voi creea asa ceva sa ajungeti de la 1 la 2

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acu sa incepem sa construim :

Ce e selectat cu rosu,acea parte se va lasa in jos la mine,iar cealalta,e pusa sa aiba putin realism :) , adica sa nu se duca in gol platforma care se lasa in jos

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dupa ce am selectat acea parte , apasam CTRL +T si alegem func_door cu urmatoarele setari :

Name : z1 [ sau ce nume vreti dar sa nu fie identic cu celelalte care le vom face ]
Speed : 100 [ cel default,dar puteti pune cat vreti ]
delay before close ,-1 stay open : 4 [ dupa cat timp sa se ridice ]
-Iar la radarul Yaw alegem down [ sa se lase in jos ]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Acum deasupra platformei voi creea cu textura aatriger inca o paltforma mai subtire de aceeasi latime si lungime,adica asa ceva :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Selectam ce am facut cu aatriger , dam CTRL + T si alegem trigger_multiple cu urmatoarele setari :

Target : z1 [ punem numele de la acel door care l-am facut mai devreme ]
delay before reset : 1 [ daca punem mai mult, de exemplu ma duc pe 2 sa le las in jos ma da inapoi si cand ma duc iar ele trebuie sa astepte sa se lase iar si eu sar normal :) ]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si la celelalte platforme tot la fel , doar ca alte nume :) si nea iesit asa ceva :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Tutorialul e vechi ... deci nui cu intentie acele poze ..
woken
woken
FONDATOR
FONDATOR

Data de inscriere : 01/06/2012

Mesaje : 637

Varsta : 25


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum