Noi suntem viitoruL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial dedicat cs

In jos

Tutorial dedicat cs Empty Tutorial dedicat cs

Mesaj Scris de woken Vin Ian 04, 2013 6:25 pm

Dupa atatia ani in care ne-am delectat cu versiunea 1.6 a celui mai popular joc pc care a fost inventat vreodata, Counter Strike, ar cam fi timpul sa-l lasam in urma si sa trecem la nivelul urmator: Counter Strike Source. Acesta este superior din toate punctele de vedere vechiului CS 1.6 - grafica, gameplay, siguranta serverelor, moduri de administrare, personalizarea jocului.

Poate multi nu v-ati apucat de CS Source deoarece necesita ceva mai multe resurse decat cel vechi..insa nu foarte multe. Daca ai ajuns pe acest site inseamna ca ai trecut la nivelul urmator. Era si timpul.

Un alt motiv pentru care CS Source nu este inca la fel de popular ca "stramosul" sau este faptul ca nu prea exista tutoriale de instalare a serverelor, deci implicit numarul serverelor romanesti este foarte scazut. Aici intervenim noi. Pe acest site vei gasi tot ce vrei in legatura cu instalarea configurarea si personalizarea unui server dedicat Counter Strike Source Steam sau No Steam, dupa preferinta. Tutorialele sunt simple si pe intelesul tuturor, asa cum v-am obisnuit pe site-ul de CS 1.6. In plus am incercat va sa facem munca cat mai usoara, prin tot felul de autoinstallere.

Veti gasi aici tutoriale de instalare, patchuire No Steam a serverului, configurare cvar-uri, instalare Sourcemod si Mani Admin Plugin (moduri de administrare a serverului CS Source), adaugare admini si setare configuri (slot rezervat, team killing, si alte cvaruri). Pe langa acestea veti gasi multe alte pluginuri folositoare ca Quake sounds, Mattie Eventscripts.

Veti mai gasi tutoriale moduri Counter Strike Source, CSSDM - Respawn, Gun Game, Warcraft3, Superhero, Zombie si altele.

Pentru toate aceste tutoriale am strans o gramada de resurse pe care le vei putea descarca si folosi.

Daca veti intampina probleme, ceea ce este mai mult decat probabil, va vom ajuta prin forumul nostru de suport.
woken
woken
FONDATOR
FONDATOR

Data de inscriere : 01/06/2012

Mesaje : 637

Varsta : 25


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum